Yesil Marmaris Lines

 

Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A.Ş.

Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A.Ş, TÜRSAB'a kayıtlı (A849),Türkiye'nin yatçılık ve denizcilik sektörü ile turizm endüstrisinin öncü kuruluşlarından biri olup, 1962 senesinden bu yana hizmet vermektedir.
şirketimiz, Marmaris-Rodos (Yunanistan) arası deniz taşımacılık hattını açmış ve Yunanistan’nın Rodos Adası'ndan Marmaris’e ilk turistin gelmesini sağlamıştır. Halen sahibi olduğu Marmaris Express, Aegean Cat, Aegean Jet isimli hızlı yolcu gemileri ve Yeşil Marmaris isimli feribotu ile Rodos, Kos, Patmos, Samos ve Kalymnos seferlerine devam etmektedir.
Ayrıca 1980 yılından itibaren yabancı filotilla yat firmalarının müşterilerini direk Türkiye’ye (Marmaris) getirip, programlarının tümünü ülkemizde gerçekleştirmelerini sağlamıştır.
1985 yılında, ıngiltere’den Türkiye’ye ilk kitle turizmini başlatmıştır. Kuşadası, Bodrum, Fethiye ve Didim gibi turizm beldelerinde şubeler açmış, bu bölgelere yoğun bir şekilde ıngiliz turistin gelmesinde öncü olmuştur.
2001 yılında kurulan ve özelleştirme kapsamında bulunan Marmaris Limanı’nın ihalesini kazanan Marmaris Ortak Girişim Grubunun en büyük ortaklarındandır. Bu limanın özelleştirilmesiyle birlikte, Marmaris’e gelen kurvaziyer yolcu gemileri ve yolcu sayısında önemli bir artış kaydedilmiştir.

şirketin Diğer Faaliyet Alanları:
Yat İşletmeciliği ve Mavi Yolculuk
Gemi Acenteliği
Otel ve Apart Otel İşletmeciliği
Marina ve Yat Çekek Yeri İşletmeciliği
Su Parkı Eğlence Merkezi İşletmeciliği